1. Joki D700
 2. Koala HC-5
 3. Amazonas Kangoo
 4. Amazonas Koala
 5. La Siesta H132 Afrika ANH13-2

 

Porównanie hamaków do dla dzieci:

ModelWiekMateriałWymiary S x D [cm]Drążek [cm]Całkowita wysokość / długość [cm]Obciążenie [kg]
Joki D7003 - 10bawełna70 x 150nie dotyczy
20080
Koala HC-5> 3bawełna / polyester47 x 8590110120
Amazonas Kangoo0 - 1bawełna40 x 85489015
Amazonas Koala0 - 1bawełna58 x 110nie dotyczy
16115
La Siesta H132 Afrika ANH13-23 - 10bawełna130 x 210nie dotyczy
21080

 

Najlepsze hamaki dla dzieci i niemowląt – Ranking hamaków dla dzieci 2020

Fotel hamakowy Joki D700

Joki-D700

Hamak dla dzieci to produkt, który sprawdzi się w każdej rodzinie. Zapewnia bowiem dziecku wygodne miejsce do wypoczynku i relaksu. Fotel hamakowy Joki D700 ma formę podwieszanego siedziska – tak zwanego “bocianiego gniazda”.

Hamak przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku – mogą w nim zasiąść dzieci od lat 3 do 10, a więc zakres ten jest bardzo szeroki. Hamak dla dzieci Joki D700 jest również bardzo wygodny, więc na pewno zapewni każdemu dziecku odpowiedni komfort w czasie zabawy czy odpoczynku! Hamak dziecięcy Joki D700 jest tak miły w dotyku, ponieważ do jego wykonania została użyta prawdziwa bawełna. Nie jest ona przetworzona, posiada długie włókna, w trakcie użytkowania nie tworzy się na niej meszek, nie ma ryzyka, że materiał się zerwie. Zastosowana bawełna jest bardzo wytrzymała i miękka, co sprawia, że dziecko może się w nią bezpiecznie wtulić. Hamak Joki D700 został przetestowany i zatwierdzony przez TÜV Rheinland, która zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa i jakości różnych produktów. Ten hamak dziecięcy posiada wymiary 70 x 150 cm i wytrzymuje obciążenie 80 kg. Jego całkowita wysokość/długość wynosi 200 cm, więc jest to duży hamak. Fotel hamakowy posiada też wielką, wygodną poduchę w środku. Niestety, taki projekt sprawia, że większe dziecko nie może się wygodnie ułożyć w hamaku na drzemkę, a jedynie w nim usiąść. Mniejsze dzieci mieszczą się jednak bez trudu i mogą spokojnie zasnąć.

Plusy
 • Prawdziwa i nieprzetworzona bawełna
 • Certyfikat jakości i bezpieczeństwa TÜV Rheinland
 • Szeroki zakres wieku dziecka, w którym może korzystać z hamaka
Minusy
 • Za mały, by większe dziecko mogło w nim się rozłożyć, np. na drzemkę

Hamak dla dzieci Koala HC-5

Koala-HC-5

Fotel hamakowy Koala jest produktem o wymiarach 47 × 85 cm, przeznaczonym dla dzieci od 3 roku życia. Jego całkowita wysokość/długość wynosi 110 cm. Jego możliwe obciążenie to aż 120 kg, a więc sporo – jest to największe, dostępne obciążenie w naszym zestawieniu. W związku z tym dziecko może korzystać ze swojego hamaka przez naprawdę długi czas – i zawsze będzie tak samo bezpieczne, a hamak zapewni mu odpowiednią wygodę.

Hamak Koala HC-5 wykonany jest ze 100% poliestru. Jest więc elastyczny i wytrzymały, a także odporny na warunki atmosferyczne. W związku z tym można go swobodnie zawieszać nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz – na przykład na balkonie czy w ogrodzie. Hamak dziecięcy Koala jest równocześnie najtańszym hamakiem dla dzieci w naszym zestawieniu. Łączy dużą odporność i możliwość długiego używania z fantastyczną ceną. W komplecie wraz z nim sprzedawane są także 2 pasujące kolorystycznie poduszki – obydwie w 100% bawełniane, a zatem wygodne i przyjemne w dotyku. Posiadają rozmiar 40 × 40 cm. Hamak dla dzieci Koala HC-5 posiada jednak pewną wadę – mimo dużego obciążenia, jakie zniesie, jest zbyt mały pod względem rozmiarów, by mógł być używany przez więcej niż jedno dziecko jednocześnie. To najmniejszy hamak dla dzieci w naszym zestawieniu, co jest jego niewątpliwym minusem. To jednak na tyle wygodny, bezpieczny i wytrzymały produkt, że z pewnością skusi się na niego wielu rodziców.

Plusy
 • Największe maksymalne dopuszczalne obciążenie (120 kg)
 • Dwie bawełniane poduszki w zestawie
 • Wytrzymały materiał odporny na warunki atmosferyczne
 • Najtańszy hamak w zestawieniu
Minusy
 • Mały rozmiar uniemożliwia korzystanie z hamaka przez dwójkę dzieci jednocześnie

Hamak dla niemowlaka Amazonas Kangoo

Amazonas-Kangoo

Hamak Amazonas Kangoo to produkt przeznaczony dla małych dzieci. Posiada wymiary 40 × 85 cm i wytrzymuje obciążenie 15 kg, a jego całkowita wysokość/długość to 90 cm.

Hamak dla dzieci Amazonas Kangoo posiada wiele różnych zalet – przede wszystkim jest znakomitym hamakiem-kołyską dla niemowlaka, w którym troskliwi rodzice mogą go bez obaw zostawić. Hamak można zapiąć na obu końcach, dzięki czemu jest wyjątkowo bezpieczny. Dziecko czuje się w nim bezpiecznie i może spokojnie zasnąć. Huśtanie zapewnia dziecku dobre samopoczucie i relaks, zapewniając doskonałe warunki do snu – każdy maluch będzie wówczas dużo spokojniejszy! Hamak dla niemowlaka Amazonas Kangoo wykonany jest ze 100% naturalnej bawełny (245g/m2), więc może być z powodzeniem prany w pralce. W hamaku zamocowane są także szelki i wbudowana jest kieszeń na materac. Hamaczki przeznaczone dla dzieci posiadają specjalny, anatomiczny kształt, dzięki czemu pomagają dzieciom właściwie się rozwijać. Chodzi tu o rozwój koordynacji ręka/noga. Hamak dziecięcy Amazonas Kangoo odciąża też brzuszek dziecka, dzięki czemu przynosi ulgę w kolkach, jeśli się przydarzą. Oczywiście, produkt nie jest wolny od wad, a główną jest mały przedział wiekowy – to hamak niemowlęcy Amazonas, co oznacza, że nadaje się dla bardzo małych dzieci (do 1 roku życia). Później hamak nie będzie już odpowiednio spełniał swojej funkcji, a zatem nie będzie można go zbyt długo używać. Hamak dla niemowląt Kangoo posiada różne możliwości, jeśli chodzi o jego zawieszanie – można do tego użyć stelaża, stojaka, ale także można przymocować go do futryny drzwi czy zawiesić na suficie. Nie wszystkie potrzebne do tego elementy znajdują się jednak w zestawie – jeśli ktoś chciałby wybrać stelaż, musi go oddzielnie dokupić.

Plusy
 • Hamak rozwija koordynację niemowlaków
 • Odciąża brzuszek co przynosi ulgę w kolkach
 • Materiał wykonany z 100% bawełny
 • Możliwość prania materiału w pralce
 • Wiele możliwości zawieszenia hamaka
Minusy
 • Brak stelaża w zestawie
 • Wąski przedział wiekowy, w którym dziecko może korzystać z hamaka


Hamak niemowlęcy Amazonas Koala

Amazonas-Koala

Hamak dla dzieci Amazonas Koala wykonany jest ze 100% naturalnej bawełny, co sprawia, że może być prany w pralce i jest bardzo przyjemny w dotyku. Produkt posiada wymiary 58 × 110 cm, a jego całkowita wysokość/długość wynosi 161 cm.

Hamak dziecięcy Amazonas Koala przeznaczony jest dla dzieci do 1 roku życia, a więc to doskonały produkt dla niemowląt, zapewniający im bezpieczeństwo i wygodę. Zestaw zawiera zresztą nie tylko hamak, ale i stojak. Dzięki temu maluszek może stale być przy rodzicach, jednocześnie zapewniając im możliwość wypoczynku. Dziecko huśta się, obserwując otoczenie i może spokojnie zasnąć. Hamak dla niemowlaka Koala wpływa pozytywnie na zmysł równowagi dziecka. Jest specjalnie zaprojektowany – jego anatomiczny kształt pomaga w rozwoju koordynacji ręka/noga i odciąża brzuszek maluszka. Przynosi to ulgę w kolkach. Hamak dla niemowląt Amazonas posiada regulowaną długość pasków, a także jest łatwy w montażu. Nie potrzeba do tego żadnych narzędzi i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Warto też dodać, że stelaż jest składany, co pozwala oszczędzić miejsce, gdy z produktu akurat się nie korzysta. Hamak niemowlęcy Amazonas Koala nie ma niestety samych zalet. Jego główną wadą jest mały przedział wiekowy. Dziecko może z niego korzystać do osiągnięcia 1 roku, co sprawia, że nie jest to uniwersalny, wieloletni model. Użytkownicy niestety donoszą, że biorąc pod uwagę tak krótki okres używania, cena tego modelu jest zbyt wysoka.

Plusy
 • Hamak rozwija koordynację niemowlaków
 • Odciąża brzuszek co przynosi ulgę w kolkach
 • Materiał wykonany z 100% bawełny
 • Możliwość prania materiału w pralce
 • Składany stelaż w zestawie
Minusy
 • Wysoka cena
 • Wąski przedział wiekowy, w którym dziecko może korzystać z hamaka

Hamak dziecięcy La Siesta H132 Afrika ANH13-2

La-Siesta-H132-Afrika-ANH13-2

Hamak dla dzieci La Siesta H132 Afrika ANH13-2 to największy hamak w naszym zestawieniu, który pomieści więcej niż 1 dziecko, co umożliwia im lepszą zabawę.

Dzieci mogą liczyć na wygodny wypoczynek, w komfortowych warunkach. Użyta do jego produkcji bawełna jest wysokiej jakości – ma długie włókna, nie ma meszku, jest bardzo odporna i na pewno będzie tak samo dobrze służyć przez długi czas. Produkt jest wykonany z bawełny i przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Posiada wymiary 130 × 210 cm, a jego całkowita wysokość/długość wynosi 210 cm. Hamak dziecięcy La Siesta H132 Afrika ANH13-2 został przetestowany i zatwierdzony przez TÜV Rheinland, co oznacza, że posiada odpowiednią jakość wykonania i zapewnia bezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że hamak nadaje się także dla mniejszych dzieci. Może zostać użyty jako mięciutki kocyk-mata, na którym będzie się bezpiecznie bawić niemowlę. To zatem produkt uniwersalny, który znakomicie wpasuje się także do każdego wnętrza. Jest bowiem kolorowy i posiada motyw zwierząt afrykańskich – to hamak modny i estetyczny, który spodoba się na pewno każdemu dziecku! La Siesta to niestety najdroższy hamak w naszym zestawieniu, ale to cena za wytrzymałość i wielkość. Fakt, iż hamak jest tak duży, jest jednak zarówno plusem, jak i minusem. Zapewnia dużą przestrzeń do zabawy, ale trzeba na nią znaleźć odpowiednio wiele miejsca w domu. Nie każdy dziecięcy pokój będzie miał go odpowiednio wiele, co dla niektórych rodziców może być problematyczne.

Plusy
 • Naturalna, nieprzetworzona bawełna, która się nie rwie i nie posiada meszku
 • Certyfikat jakości i bezpieczeństwa TÜV Rheinland
 • Możliwość zastosowania hamaka jako kocyk lub matę
 • Kolorowa i pozytywna kolorystyka
 • Może pomieścić więcej niż jedno dziecko jednocześnie
Minusy
 • Najdroższy hamak w zestawieniu
 • Całkowita długość hamaka (210 cm) wymaga zaadoptowania dla niego dużej przestrzeni