1. Koala HCXL
 2. Amazonas California
 3. Fotel hamakowy Klara
 4. Spokey Bench Delux
 5. Koala AHC-8

 

Porównanie hamaków brazylijskich:

ModelMateriałWymiary S x D [cm]Drążek [cm]Wysokość/długość całkowita [cm]Obciążenie [kg]
Koala HCXLbawełna127 x 175112175140
Amazonas Californiabawełna70 x 170110210150
Fotel hamakowy Klarapoliester110 x 160110170120
Spokey Bench Deluxbawełna140 x 200140220160
Koala AHC-8bawełna85 x 160110150120

 

Najlepsze hamaki brazylijskie – ranking foteli i krzeseł brazylijskich 2019

Hamaki brazylijskie opracowano z pomocą portalu homelook: https://homelook.pl/krzeslo-brazylijskie/

Fotel brazylijski Koala HCXL

Koala-HCXL

Hamak brazylijski Koala HCXL to bawełniany produkt, posiadający wymiary 127 × 175 cm, o całkowitej wysokości 175 cm. Hamak wytrzymuje obciążenie 140 kg, a zatem jest bardzo wytrzymały i pozwala nie tylko wygodnie zasiąść w nim osobie dorosłej, ale i komfortowo odpocząć kilku dzieciom jednocześnie.

To na tyle duży produkt, że można w nim nawet całkowicie wyprostować nogi, odciążając je. Bawełna użyta do jego wykonania sprawia zaś, że hamak jest niesamowicie wygodny i miły w dotyku. Warto też wiedzieć, że dołączone do niego sznurki są plecione ręcznie, a podtrzymujący konstrukcję drążek jest impregnowany. Zwiększa to jego odporność i sprawia, że może służyć z powodzeniem przez wiele lat. Hamak wiszący Koala HCXL to drugi co do wielkości hamak w naszym zestawieniu, który w dodatku można dobrać kolorystycznie do potrzeb konkretnego wnętrza. Dostępny jest w wielu różnych barwach, dzięki czemu każdy może wybrać taką, jaka najbardziej będzie odpowiadać jego gustom i potrzebom wnętrza. Hamak krzesło wiszące HCXL może być oczywiście również używane na zewnątrz – na przykład w ogrodzie. Fotel hamakowy Koala HCXL jest produktem popularnym, wygodnym i wytrzymałym, jednak posiada jedną sporą wadę. Akcesoria montażowe niestety nie znajdują się w zestawie i trzeba je oddzielnie nabyć, co powoduje wzrost wydatków. Dla wielu osób nie będzie to żadna przeszkoda, ale niektórzy mogą czuć się rozczarowani, gdy będą musieli wydać więcej niż zamierzali.

Plusy
 • Obszerny hamak, który pomieści nawet kilkoro dzieci
 • Wygodna, wytrzymała i przyjemna w dotyku bawełna
 • Estetyczne, ręcznie plecione sznurki
 • Wiele wersji kolorystycznych
Minusy
 • Brak akcesoriów montażowych

Hamak brazylijski Amazonas California

Amazonas-California

Hamak Amazonas California to produkt wykonany w 100% z bawełny, posiadający wymiary 70 × 170 cm, o całkowitej wysokości 210 cm. Hamak wytrzymuje obciążenie 150 kg, więc jest naprawdę odporny i można z niego bezpiecznie korzystać.

W naszym zestawieniu to drugie maksymalne obciążenie, jakie jest dopuszczalne – co oznacza, że tylko jeden hamak jest pod tym względem lepszy. Mogą w nim zasiadać nawet 2 osoby równocześnie. W dodatku warto wiedzieć, że fotel może być używany z 2 stron i posiada specjalną podstawkę pod stopy, która zapewnia większy komfort w czasie siedzenia. Dzięki niej można nawet ułożyć się swobodnie w hamaku i spokojnie zdrzemnąć. Hamak krzesło wiszące California to bardzo wygodny, ekskluzywny produkt – obszerny i wytrzymały. Posiada miękkie wypełnienie, co zwiększa komfort jego użytkowania. To jednocześnie produkt uniwersalny, który można stosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz – na przykład w ogrodzie. Fotel brazylijski Amazonas California nie zawiera jednak akcesoriów montażowych i poduszek. Trzeba je dokupić osobno, co niestety zwiększa wydatki. Fotel hamakowy Amazonas jest też na tyle duży, że niektórzy mogą mieć kłopot z jego odpowiednim rozmieszczeniem we wnętrzu. Jego wielkość z jednej strony jest zaletą, gdyż w fotelu można wygodniej się rozsiąść. Z drugiej jednak strony na taki hamak wiszący Amazonas California trzeba w domu znaleźć odpowiednio wiele miejsca. W związku z tym produkt jest przeznaczony raczej do większych pomieszczeń.

Plusy
 • Podstawka pod stopy umożliwiająca rozłożenie się
 • Maksymalne obciążenie oraz wielkość umożliwiają korzystanie z hamaka przez dwie osoby
 • Miękkie wypełnienia zwiększające komfort użytkowania
Minusy
 • Brak akcesoriów montażowych i poduszek w zestawie
 • Ze względu na swój duży rozmiar przeznaczy wyłącznie do większych pomieszczeń

Fotel hamakowy Klara

Fotel-hamakowy-Klara

Hamak brazylijski Klara to produkt o wymiarach 110 × 160 cm, z drążkiem o długości 110 cm i o całkowitej wysokości równej 170 cm. Potrafi wytrzymać obciążenie 120 kg, co jest znakomitym wynikiem. W związku z tym może z niego korzystać niemal każdy. Nadaje się również dla osób z problemami zdrowotnymi, gdyż zapewnia nie tylko komfortowy relaks, ale i masaż we własnym domu.

Hamak wiszący Klara wypełniony jest kulkami z pianki poliuretanowej, które są stosowane między innymi w ośrodkach rehabilitacyjnych. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać o swoje zdrowie, wypoczywając wygodnie w hamaku. Fotel krzesło wiszące Klara ma wyjątkowy kształt, co sprzyja wygodzie korzystania z niego, ale jest to również produkt uniwersalny, który będzie się świetnie prezentował w każdym wnętrzu. Wszystko dzięki bogatej gamie kolorów, w jakich można go kupić. W ten sposób każdy może dopasować przedmiot do wymagań konkretnego wnętrza lub do własnych upodobań kolorystycznych. Fotel hamakowy Klara jest również łatwy w utrzymaniu w czystości. Wykonano go z poliestru (514 g / m2), który powleczono powłoką AQUA CLEAN. Wystarczy odkurzacz parowy albo ściereczka i woda z mydłem, by wyczyścić hamak. Dołączone do niego liny z kolei można nawet prać w pralce – byle w delikatnym programie i bez wybielaczy, rozjaśniaczy czy środków zmiękczających. Warto jeszcze skupić się na drążkach, które wykonano z egzotycznego drewna Cumaru. Specjalny sposób produkcji sprawia, że drążki są bardzo wytrzymałe, stabilne, a przy tym miłe w dotyku, gładkie. Są także odporne na warunki atmosferyczne, więc hamak może być używany na zewnątrz. Minusem hamaka Klara jest brak akcesoriów montażowych, które trzeba dokupić osobno oraz cena, która sięga 3000 zł. Jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu.

Plusy
 • Kulki poliuretanowe zapewniające domowy relaks i masaż
 • Powłoka AQUA CLEAN ułatwiająca utrzymanie hamaka w czystości
 • Szeroka gama kolorów
Minusy
 • Najdroższy hamak w naszym zestawieniu
 • Brak akcesoriów montażowych

Krzesło brazylijskie Spokey Bench Delux

Spokey-Bench-Delux

Hamak brazylijski Spokey Bench Delux to wysokiej jakości produkt, wykonany z bawełny, posiadający wymiary 140 × 200 cm. Jego całkowita wysokość to 220 cm. Taka wielkość zapewnia wygodę siedzenia. Spora szerokość siedziska sprawia nawet, że w hamaku mogą obok siebie usiąść 2 osoby.

Hamak wiszący Bench Delux posiada wzmocnioną konstrukcję i wytrzymuje obciążenie do 160 kg. Potwierdzają to testy SGS. Jego wytrzymałość idzie w parze z wygodą jego używania. Można zresztą znaleźć dla niego miejsce w swoim domu albo w ogrodzie – w zależności od własnych potrzeb. To dość tani produkt – najtańszy w naszym zestawieniu. Jego cena zaczyna się już od 120 złotych, a to naprawdę niewiele, jeśli chodzi o tego rodzaju produkty. Fotel hamakowy Spokey Bench Delux został wykonany z naturalnego materiału – bawełny. Jest w związku z tym przyjemny w dotyku, miękki, wygodny, a do tego jest to materiał, który przepuszcza powietrze. Warto jeszcze wspomnieć o drewnianej belce, umieszczonej w konstrukcji, która zwiększa stabilność hamaka. Hamak krzesło wiszące Spokey to niestety produkt, który nie jest wolny od wad – czasami zresztą to, co dla jednych jest zaletą, dla innych bywa wadą. To produkt duży, którego wysokość wraz z elementami mocującymi jest największa w całym naszym zestawieniu. Nie jest to hamak do małych wnętrz, ponieważ wymaga pomieszczenia o odpowiedniej wysokości. Przeznaczony jest raczej do większych pomieszczeń – nie nadaje się do małego pokoju.

Plusy
 • Szerokość siedziska (140 cm) umożliwia wypoczynek dla dwóch osób jednocześnie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 160 kg
 • Wykonany z naturalnej bawełny
 • Niska cena
Minusy
 • Wysokość całkowita wynosząca 220 cm sprawia, że hamak nie nadaje się do małych pomieszczeń

Hamak wiszący Koala AHC-8

Koala-AHC-8

Hamak brazylijski Koala AHC-8 to wykonany z bawełny produkt, posiadający wymiary 85 × 160 cm, z drążkiem o długości 110 cm i całkowitą długością wynoszącą 150 cm. W związku z tym hamak wiszący Koala nadaje się także do mniejszych, niższych pomieszczeń – będzie pasował do każdego domu!

To hamak jednoosobowy, pleciony ręcznie, sznurkowy. Ciekawie wygląda i jest bardzo wygodny, dzięki najwyższej jakości bawełnie, a także starannemu wykonaniu. Warto wspomnieć, że fotel hamakowy Koala AHC-8 posiada specjalnie impregnowaną belkę, która dzięki takiemu zabezpieczeniu jest bardzo wytrzymała na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Hamak krzesło wiszące AHC-8 to produkt, który posiada swój specyficzny styl – dodaje więc charakteru każdemu pomieszczeniu, w jakim się znajdzie. To doskonały zakup do każdego współczesnego domu, przy czym nie jest to produkt wolny od wad. Przede wszystkim kupujący samodzielnie musi dokupić do niego także akcesoria montażowe – nie znajdują się one bowiem w zestawie. Zwiększa to koszty, jakie ostatecznie trzeba będzie ponieść za jego kupienie. Osobno trzeba nabyć także i poduszki. Koala AHC-8 hamak posiada też niestety najniższe maksymalne obciążenie ze wszystkich hamaków, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Wynosi ono 120 kg, co oczywiście nie jest złym wynikiem, ale w naszym zestawieniu można znaleźć dużo lepsze. Wprowadza to pewne ograniczenie w użytkowaniu, o czym trzeba pamiętać przy zakupie.

Plusy
 • Całkowita wysokość hamaka (150 cm) umożliwia jego zawieszenie nawet w małych pomieszczeniach
 • Wysokiej jakości i ręcznie pleciony bawełniany hamak
 • Idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza
Minusy
 • Brak akcesoriów montażowych oraz poduszek w zestawie
 • Najmniejsze maksymalne obciążenie (120 kg)